khabarbanoo.ir

وقتی کودکِ درون راوی است
 فکربازی‌های من و عنکی نوشته فاطمه فروتن اصفهانی روایتی کاملا کودکانه‌ست. زبان این روایت و آموزش اعتماد به‌نفس به شیوه غیرمستقیم و استفاده از تفکری خلاق در جهت پذیرش خود واقعی، مفاهیمی است که می‌توان در نقد و بررسی این کتاب در نظر داشت.
فواید مطالعه گروهی برای کودکان و والدین
تحقیقات اخیر نشان داده که مطالعه گروهی به کودکان کمک می‌کند تا حس توجه و همکاری میانشان تقویت شود و فرصتی برای اتحاد و همبستگی بیشتر برایشان فراهم آید. یافته‌ها هم‌چنین نشان می‌دهد خواندن کتاب در کنار یکدیگر، سطح زندگی والدین را نیز ارتقا می‌بخشد و در کاهش استرس و افسردگی آن‌ها نقش مهمی دارد.
چگونه کتابخوان شویم و کتابخوان باقی بمانیم؟
کتابخوانی از جمله صفاتی است که بسیاری از ما علاقه داریم واجد آن باشیم، اما اکثر ما وقت و حوصله کافی را به خواندن کتاب اختصاص نمی دهیم. سعی کرده ایم با کمی مطالعه و جستجو، 10 نکته از مهمترین نکات در مورد کتابخوانی را گردآوری کنیم.
یک رمان معمایی پلیسی پرکشش
رمان«فروپاشی» نوشته بی.ای.پاریس یک تریلر روان‌شناختی است که از کشش زیادی برای مخاطب برخوردار است.
زنان سبیلو و مردان بی ریش
کتاب «زنان سبیلو و مردان بی‌ریش» شکل جدیدی از مناسبات جنسیتی در ایران را بیان می‌کند. نویسنده معتقد است تا پیش از مشروطه الگوهای جنسیتی بسیار متفاوت بود و مفهوم زیبایی هم به تعبیری مفهومی غیر جنسیتی به‌شمار می‌آمد.
کتابفروشی‌های مشهور دنیا را بیشتر بشناسید
کتابفروشی‌ها اهمیت زیادی در شکل‌دهی فرهنگ و تاریخ دنیا دارد و بسیاری از رخدادهای فرهنگی در کتابفروشی‌ها رخ می‌دهد. در این مطلب کتابفروشی‌های مهم و اثرگذار دنیا را معرفی می‌کنیم.
چطور کتاب را وارد زندگی خود کنیم ؟
رئیس انتشارات بوک‌چویس انگلستان اعتقاد دارد با وجود کاهش سرانه مطالعه کشورها، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان مطالعه را در زندگی روزمره افزایش داد.
عقاید یک دلقک
«عقاید یک دلقک» اثر برجسته هاینریش بل نویسنده آلمانی است که در سال ۱۹۷۲ به خاطر نوشته‌ هایش که ترکیبی از جهان بینی گستردهٔ زمانهٔ خود و مهارت حساس او در شخصیت پردازی است توانست جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند.
اتاق جیکب
اتاق جیکب که یکى از بزرگترین آثارِ ادبیات مدرن به شمار مى رود، سومین رمان ویرجینیا وولف، نویسنده ى شهیرِ بریتانیایى است. داستان در خانواده ى فلندرز و حول شخصیت “جیکب” اتفاق مى افتد.
معرفی معروف ترین کتاب های دنیا
ادبیات انگلیس از نظر تعداد کتاب‌ها بیشترین سهم را در میان محبوب‌ترین کتاب‌های دنیا دارد. بعد از آن ادبیات آمریکا خودنمایی می‌کند. در ادامه معرفی کوتاهی از هر کتاب خواهیم داشت.
کفش باز
این کتاب خاطرات فیل نایت کارآفرین موفق آمریکایی و بنیان‌گذار برند نایکی، از مشهورترین برندهای ورزشی جهان است. این کتاب در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین کتاب مدیریتی سایت آمازون برگزیده شد.
6 دقیقه مطالعه پیش از خواب استرس را کاهش می‌دهد
بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه ساسکس انگلستان انجام شده، معلوم شده است کسانی که به جای مطالب و محتواهای اینترنتی از کتاب به خصوص انواع چاپی استفاده می‌کنند دارای خواب بهتری در طول شب هستند.
مردی به نام اوه
رمان مردی به نام اوه که برای اولین‌بار توسط نشرنون در مهرماه ۹۵ منتشر شده بود به ماجراهای زندگی پیرمردی جذاب به نام اوه می‌پردازد که این‌روزها بسیاری از کتاب‌خوانان جهان را مشتاق خود کرده است. در «مردی به نام اُوه» نویسنده با وجود ارائه دیالوگ‌هایی طنزآمیز، حقایق تلخی را آشکار می‌کند، حقایقی که شاید بخشی از وجود تمام انسان‌ها و جوامع را دربرمی‌گیرد.
یک نامه‌نگاری تقریبا عاشقانه
کتاب «چگونه با پدرت آشنا شدم» نوشته مونا زارع رمان طنزی است که در قالب نامه و داستان‌هایی جداگانه نوشته شده است.
مارگارت آتوود: مردان باید کتاب‌هایی بخوانند که رفتارهای اجتماعی را آموزش می‌دهد
مارگارت آتوود، نویسنده شهیر کانادایی گفت مردان باید آثاری را بخوانند که به آنها بیاموزد چگونه در موقعیت‌های اجتماعی مختلف رفتار درستی داشته باشند.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.