khabarbanoo.ir

یک نامه‌نگاری تقریبا عاشقانه
کتاب «چگونه با پدرت آشنا شدم» نوشته مونا زارع رمان طنزی است که در قالب نامه و داستان‌هایی جداگانه نوشته شده است.
مارگارت آتوود: مردان باید کتاب‌هایی بخوانند که رفتارهای اجتماعی را آموزش می‌دهد
مارگارت آتوود، نویسنده شهیر کانادایی گفت مردان باید آثاری را بخوانند که به آنها بیاموزد چگونه در موقعیت‌های اجتماعی مختلف رفتار درستی داشته باشند.
زنان بدون مردانی که‌ می‌خواهند
رمان "ما اینجا داریم می­میریم" نوشته مریم حسینیان می­‌کوشد دو جهان واقعی انسان­‌های عادی امروزی و جهان فراواقعی پریزاده­‌های کوچکی را که ناخواسته در واقعیت گیرافتاده‌اند، در هم ادغام کند، از روایت­‌های جداجدا شروع می­‌کند و به‌تدریج و با ضرباهنگی مناسب این دو جهان را به‌هم می­‌آمیزد، بی اینکه مرز و لحظه­ مشخصی برای این آمیختگی و ادغام مرزها قائل شود.
هزار سال زن‌شناسي اروپاييان
كتاب «زنان در تاريخ اروپا» به روشي نسبتا ساده و خواندني شرايط و موقعيت اجتماعي، فرهنگي، حقوقي و سياسي زنان را در تاريخي به درازاي نيم هزاره از قرون وسطي تا به امروز مورد بررسي و نقادي قرار داده است. گرچه كتاب به سير مجادلات جنسيتي در طول تاريخ جوامع انساني، نگاه عمومي دارد، اما «مشاجره پيرامون زن در اروپا» كه از قرون وسطي آغاز شده، بحث اصلي كتاب را تشكيل مي‌دهد.
روزهای رخوت
ارلند لو نویسنده نروژی در رمان «روزهای رخوت» نگاه خاص خود به دنیا و اتفاق‌های آن را دارد و از خلال گفت‌و‌گوهای بامزه زوجی در مسیر یک تعطیلات روایتی داستانی و جذاب ارائه می‌دهد.
کوری
کتاب کوری نوشته ژوزه ساراماگو نویسنده پرتغالی است که در سال ۱۹۹۸ موفق به دریافت جایزه نوبل شد. کتاب کوری رمانی در مورد کور شدن و کور ماندن است. در این کتاب نه شهر نام دارد و نه افراد.
آنقدر مراقبت خواهم بود تا عاشق بشوی...
سکوتی در اولین رمان خود با ساختاری خیال‌واره در ارتباط فرم با محتوا، مضمونی لطیف و انسانی را پرورانده و از استعاره‌ی تولد راهی به گفتمانی انسانی گشوده است. مخاطب یک امکان بالقوه‌ی وجودی است. جنینی که پلی میانِ ذهن و جسم یک زن برای ارتباط با جهان برقرار می‌سازد.
یک سال از زندگی جاه‌طلبانه و خطرناک دختری نوجوان
«​همان خواهم شد که تو می‌خواهی» بهترین داستان معمایی از نگاه وال استریت ژورنال است و در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2017 قرار گرفته است.
روابط زناشویی از نگاه علم و دین
کتاب «بررسی تطبیقی مسایل جنسی از دیدگاه دین و بهداشت روان» به نویسندگی دکتر تورج شمشیری نظام به تازگی وارد بازار نشر کشور شده است. این کتاب روابط زناشویی از نگاه علم و دین را بررسی می‌کند.
مردان بي‌زن و زنان بي‌مرد
رمان «حوالي خيابان سي تير» قصه‌اي است كه از درد زن‌ها مي‌گويد ولي «زن‌گرا» نيست. برشي است از زندگي بخشي از زنان امروزي. زناني شاغل در شركتي بزرگ.
سرگذشت ندیمه
«سرگذشت ندیمه» نام داستان دیگری از آتوود است که این روزها با استقبال زیادی در دنیای ادبیات روبه‌رو شده است. داستان پس از ترور رئیس‌جمهور «ایالات متحده آمریکا» به ضرب گلوله و به قتل رساندن همه اعضای کنگره انقلابی در کشور رخ می‌دهد.
دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان
کتاب دفتر کارآگاهی شماره یک بانوان، اولین رمان از مجموعه رمان هایی کارآگاهی اثر نویسنده ی اسکاتلندی، الکساندر مک کال اسمیت است که برای اولین بار در سال 1998 به انتشار رسید. این رمان، داستان زنی بسیار باهوش و جذاب به نام پرشس راموتسوه را روایت می کند که کمک به افرادی که در زندگی با مشکلاتی مواجه هستند را حرفه ی خود قرار داده است.
زنی در کابین ۱۰
رمان زنی در کابین۱۰، رمانی اثر روث ور است که در سال 2016 به انتشار رسید. لو بلکلاک، روزنامه نگاری است که برای مجله ی گردشگری مطلب می نویسد و به تازگی، با مأموریتی وسوسه انگیز مواجه شده است: گذراندن یک هفته در یک کشتی تفریحی لوکس با تعداد کابین های محدود.
مهتاب
داستان «مهتاب» در آلبانی و در دوران حکومت کمونیستی انور خوجه می‌گذرد، دختری جوان به نام ماریان در شبی مهتابی از مردی جوان سؤالی می‌پرسد. چندی بعد که مرد نامزد می‌کند همین سؤال ساده منجر به برانگیخته شدن سوءظن‌ها و حتی برپایی دادگاه‌هایی می‌شود که به وفور در جوامع استبدادزده دیده می‌شود؛ ماریان زیر بار تهمت و افترا به دفاع از خودش برمی‌خیزد...
«انار و گل سرخ» در شهر کتاب فرشته رونمایی شد
با ترجمه سام قریبیان
کتاب آشپزی «انار و گل سرخ» نوشته آریانا باندی، نویسنده ایرانی _ آمریکایی، عصر روز یکشنبه یازدهم تیر در شهر کتاب فرشته رونمایی شد.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.