khabarbanoo.ir

تبعات جبران‌ناپذیر قرص‌های مسکن بر نسل‌های آینده
نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، زنان بارداری که قرص مسکن استفاده می‌کنند، می‌توانند با مصرف این نوع قرص‌ها در این برهه از زندگی‌شان به باروری جنین‌شان و نسل‌های آینده آسیب بزنند
خطر سفر‌های هوایی برای بانوانی که به تازگی زایمان کرده اند
تا چند ماه پس از تولد نوزاد مادر باید مراقبت ویژه‌ای از خود و فرزندش به عمل آورد و از انجام کار‌هایی مانند سفر‌های هوایی که خطر‌های فراوان دارد چشم پوشی کند.
افزایش سن بارداری زنان نرخ باروری را کاهش داده است
فرناز فاطمی عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، بهترین سن باروری زنان را 19 تا 25 سالگی دانست و گفت: به دلیل افزایش سن بارداری زنان، نرخ باروری در کشور کاهش یافته است.
تاثیر عفونت‌های دوران بارداری بر رشد مغزی نوزاد
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود ادعا کردند عفونت‌های دوران بارداری می‌توانند موجب تاثیر منفی بر رشد مغزی نوزاد و عملکرد حافظه او در آینده شوند.
مصرف دارو‌های بدن سازی سبب ناباروری می شود
دکتر محمدمهدی آخوندی رئیس انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولیدمثل ایران، گفت :داروهای آنابولیک و بدن سازی می تواند تاثیر بسیار منفی در باروری و تولیدمثل مصرف کنندگان این داروها داشته باشد.
تاثیر مصرف داروهای ضد افسردگی در بارداری بر رشد مغز جنین
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مصرف داروهای ضد افسردگی "مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین"(SSRIs) در بارداری به طور قابل توجهی بر رشد مغز جنین تاثیر می‌گذارد.
خوردنی‌های غیرمجاز در دوران بارداری
مصرف برخی از مواد غذایی در دوران بارداری ضرر جدی دارد و باید از خوردن آن‌ها خودداری کرد.
مراقبت های دوران بارداری، مخصوص عید نوروز
واقعیت این است که فعالیت‌ در حد متعادل و معمول آن که خانم قبل از بارداری داشته است، هیچ منعی در طی حاملگی ندارد و برعکس خانم‌ها در طی حاملگی باید تشویق ‌شوند که فعالیت داشته باشند، ولی در مواردی که خانم مشکلاتی مانند خونریزی یا دردهای زایمانی یا سابقه زایمان زودرس یا گردن رحم کوتاه را در حاملگی دارد، باید به صورت نسبی فعالیت خود را کم کند. در این موارد باید توجه داشت که فعالیت زیاد خانه‌تکانی می‌تواند صدمه‌زننده باشد.
در دوران بارداری چه چیزهایی بخوریم؟
مصرف غذای مقوی و سالم در دوران بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد و بانوان برای داشتن فرزندانی سالم باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشند .
نکات خانه تکانی برای خانم های باردار
زنان باردار نباید با انجام کارهای سنگین سلامت فرزند و خودشان را در معرض آسیب قرار دهند. نباید فراموش کنید که قبل از هر چیز سلامت خودتان و فرزندی که در راه دارید مهم است. شما هم مانند تمام خانم‌های ایرانی دوست دارید که زندگی‌تان را در سال جدید در خانه‌ای تمیز و زیبا شروع کنید و مهمان‌هایی که در تعطیلات نوروز برای دید و بازدید به دیدن‌تان می‌آیند از خانه‌تان تعریف و تمجید کنند. به خاطر همین ما قصد داریم چند ترفند ساده را به شما یاد دهیم که با استفاده از آنها چهره خانه تان را تغییر دهید بدون اینکه خیلی به زحمت بیفتید.
آنچه باید در مورد روش زایمان در آب بدانید
در روش زایمان در آب مادر تصمیم می گیرد تا در یک استخر پر از آب گرم زایمان کند. این روش می تواند درد زایمان مادر را کاهش دهد. اگر می خواهید روش زایمان در آب را امتحان کنید، مطمئن شوید به اندازه کافی در مورد آن اطلاعات دارید و روش مناسبی برای شما خواهد بود.
علل و درمان ویار بارداری
دکتر مهین نجفیان متخصص زنان و زایمان می گوید که جنین دختر ریسک ویار در زنان را 1.5 برابر افزایش می‌دهد.
چه کسانی نباید زنجبیل بخورند؟
اگرچه زنجبیل جزو گیاهان دارویی پرخاصیت و مفید برای پیشگیری و مقابله با بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جسمی است اما برخی افراد به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارند باید از مصرف آن پرهیز کنند.
چه کسانی بیشتر گرمازده می‌شوند؟
افراد مسن، زنان باردار و کودکان بیشتر از سایرین در معرض خطر گرمازدگی قرار دارند و می بایست در فصل گرما مراقب سلامتی خود باشند.
بیماری لثه بارداری زنان را به تاخیر می‌اندازد
نتیجه مطالعات محققان نشان می‌دهد که بیماری لثه بارداری زنان را به تاخیر می‌اندازد.
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.