khabarbanoo.ir

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: ۲۷۷۴۷۸
فرشته سلجوقی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: ثبت نام متقاضیان در 'طرح ملی توان افزایی زنان با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی' با عنوان 'مسیر کسب و کار من' برای جوانان صاحب ایده در این استان آغاز شد.
 به گزارش خبربانو، وی گفت: این طرح با هدف آگاهسازی مخاطبان از مزیت‌های اقتصادی و فرصت‌های کسب و کار بومی، آشنایی با فرآیند راه اندازی کسب وکار و ترغیب جوانان برای ورود به عرصه­ کارآفرینی به اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: طرح ملی توان افزایی زنان با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی با همکاری مشترک معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی و بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان اجرایی شده است. در این چارچوب بر اساس سهمیه اعلام شده شناسایی ۱۰۰ نفر از جوانان علاقه‌مند استان انجام می‌گیرد که آنان طی سه روز از خدمات آموزشی و مشاوره‌ای طرح بهره مند می‌شوند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: طرح توان افزایی زنان ویژه بانوان استان است، اما حداکثر ۳۰ درصد از سهمیه این طرح در استان بر حسب نیاز و علاقه مندی، به مردان نیز اختصاص پیدا می‌کند.
وی در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این طرح نیز اظهار کرد: جوانان علاقه‌مند به خویش فرمایی، صاحب ایده و جوانانی که کسب و کار نو پا دارند می‌توانند در این طرح به صورت رایگان شرکت کنند. شرط سنی ۲۰ تا ۴۰ سال است و ثبت نام در این طرح از طریق سایت www.foundationed.ir انجام و مخاطبان نهایی از بین ثبت نام کنندگان انتخاب می‌شوند.
او افزود: افراد با شرکت در این طرح می‌توانند علاوه بر دریافت آموزش‌هایی در زمینه جستجوی فرصت‌های کسب و کار و کارآفرینی، ایده یابی، آشنایی با مدل کسب و کار و ترسیم نقشه راه، با الگوی کارآفرینان موفق نیز آشنا شده و از خدمات مشاوره فردی و گروهی برای تجاری سازی ایده خود بهره‌مند شوند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: زمان نهایی برگزاری رویداد پس از ثبت نام و انتخاب متقاضیان تعیین و اطلاع رسانی می‌شود.
زنان ۴۹.۶ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۳۴ هزار نفری خراسان را تشکیل می‌دهند. همچنین یک میلیون و ۶۱۶ هزار نفر از جمعیت خراسان رضوی قشر جوان هستند.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.