khabarbanoo.ir

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: ۲۷۷۴۷۳
محسن ضیایی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز موزه ها، بانوان این اداره کل با پوشش سنتی و لباس بندری در محل کار خود حاضر شدند.
به گزارش خبربانو، وی درجمع بانوان این اداره افزود: پوشاک به عنوان بخشی از میراث ناملموس هرمزگان بوده و یکی از مصادیق مهم آن، حفظ، احیا و بازنشر سنت‌ ها، فرهنگ و حفاظت از آن است.
وی بیان داشت: در این راستا هماهنگی های لازم برای حاضر شدن بانوان شاغل در محل کار با لباس بندری صورت گرفت که با استقبال مواجه شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اظهار کرد: لباس سنتی هرمزگان دارای جذابیت‌ های خاصی بوده و عامل مهمی در جذب گردشگران و شناساندن فرهنگ این استان به سایر نقاط کشور است.
ضیایی اضافه کرد: زنان هرمزگان هنوز به پوشاک سنتی و محلی خود پایبند بوده و از آن‌ها در بیشتر اوقات و بویژه در جشن ‌ها و مجالس عروسی استفاده می ‌کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان پیشترگفته بود مجوز استفاده از لباس سنتی بندری توسط زنان کارمند و فرهنگیان در اداره ها و مدرسه های سراسر استان صادر شده است.
علیرضا درویش نژاد در مراسم پایانی هشتمین جشنواره بین المللی فرهنگی-هنری خلیج فارس در بندرعباس یاد آور شد: این کار با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار هرمزگان صورت گرفت.
پوشاک هرمزگان به شماره 11 در سال 88 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
با کدامیک از گزینه های زیر بیشتر موافقید؟
با حضور زنان در مسابقات جام جهانی والیبال راه برای حضور زنان در تمامی مسابقات ورزشی هموار شد.
حضور زنان در ورزشگاه ها یک موضوع فرعی است، در حوزه زنان مسایل مهمتری وجود دارد.
حضور زنان در ورزشگاه صرفا ساختار مردانه اجتماع را به چالش می کشد و گره ای از مشکلات زنان باز نمی کند.
حضور زنان در ورزشگاه یک حرکت نمادین برای به رسمیت شناخته شدن حقوق احتماعی زنان از سوی جامعه مردسالار ایران است.