خبربانو : جستجوگر خبری ویژه بانوان
.:( نسخه آزمایشی ):.

آرشیو خبرها

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و فوق تخصص قلب کودکان گفت: حدود 5 تا 10 درصد موارد درد در قفسه سینه کودکان و نوجوانان مربوط به مسائل قلبی است.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا

تاریخ : 1396/06/31
ساعت : 8:31 صبح

همشهری آنلاین: انتخاب یک حیوان خانگی نباید با شتاب انجام گیرد.

منبع : همشهری

تاریخ :
ساعت : 12:00 صبح

همشهری آنلاین: اغلب نوزادان با ۲۰ دندان که زیر خط لثه پنهان شده‌اند، متولد می‌شوند، اما فرایند دندان درآوردن معمولا تا حدود ۶ ماهگی شروع نمی‌شود.

منبع : همشهری

تاریخ :
ساعت : 12:00 صبح

بار دیگر فصل بازگشایی مدارس است و موسم تحصیل و سر کله زدن پایان‌ناپذیر پدر و مادرها با فرزندان خود برای درس‌ خواندن؛ کودکان و نوجوانانی که مفتون فرآورده‌های جدید تکنولوژی حتی در فصل درس و امتحان نیز نمی‌توانند دل از این ابزارها و فضای مجازی و بازی‌های متنوع آن بکنند.

منبع : روزنامه ایران

تاریخ : 1396/06/30
ساعت : 1:38 بعد از ظهر

با فرارسیدن ماه مهر دانش آموزان برای انتخاب لوازم‌تحریر و کیف و کفش خود، اغلب معیارهای نادرستی دارند و به‌جای تأثیر کیف بر سلامتی بیشتر بر زیبایی و عکس‌های موجود بر روی کیف توجه می‌کنند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا

تاریخ : 1396/06/30
ساعت : 9:59 صبح

صبح دیروز قاتل آتنا اصلانی، به دار مکافات آویخته شد. درست شبیه همان ماجراهایی که بارها به شکل دیگری تکرار شده است.بامداد دیروز هم همه آمده بودند از پیر و جوان، مرد و زن، کودک و نوجوان تا به تماشای صحنه اعدام بنشینند. دلیل این همه اشتیاق عمومی برای دیدن صحنه اعدام در جامعه چیست؟ اگرچه این نخستین بار نیست که مردم چنان با ذوق و شوق به سوی مراسم اعدام می‌روند، گویا قراراست صحنه‌ای از بازی فوتبال را ببینند! برخی جامعه شناسان معتقدند که این شیوه اجرای حکم، به جای بازدارندگی، خشونت زاست. دکتر امان‌الله قرایی مقدم، با انتقاد از شکل و نحوه اجرای اعدام در ملأعام می‌گوید: متأسفانه این شیوه اجرا بسیار مضر است بویژه برای کودکان و نوجوانی که به تماشای این صحنه‌ها می‌نشینند. به هرحال نحوه اجرای حکم خودش نوعی آموزش و پرورش محسوب می‌شود و اثرات روحی و روانی عمیقی روی تماشاچیان می‌گذارد. شاید متولیان بخواهند عبرت عمومی ایجاد کنند، اما برعکس انتظار، تأثیرات منفی آن بیشتر از تأثیر مثبت‌اش است. شما می‌بینید که در طول این سالها هم با وجود اجرای حکم اعدام، بازهم شاهد وقوع جرم و جنایت هستیم. بنابراین بهتر است درصورت الزام اجرای حکم اعدام، در محیط‌های سربسته و در همان زندان انجام شود. وی با بیان اینکه نسل جوان، روح لطیفی دارد و به سرعت آزرده می‌شود، می‌گوید: خاطرات کودکی هیچ گاه از خاطر انسان پاک نمی‌شود. پس وقتی صحنه جان دادن و لرزیدن یک انسان در لحظه مرگ را می‌بینیم، تا پایان عمر باید این خاطرات را با خود حمل کنیم.

منبع : خبرآنلاین

تاریخ :
ساعت : 12:00 صبح

یک روانشناس با انتقاد از رشد روز افزون استفاده بی‌رویه کودکان از تلفن همراه و فضای مجازی، از خانواده‌ها خواست تا قاطعانه در مقابل درخواست فرزندشان برای تهیه تلفن همراه مقاومت کنند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا

تاریخ : 1396/06/30
ساعت : 4:16 صبح

دکتر علی ربانی، رئیس بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان با اشاره به افزایش وزن کودکان ایرانی، گفت: نباید اصرار کنیم بچه ها غذای بیشتر بخورند.

منبع : روزنامه ایران

تاریخ : 1396/06/29
ساعت : 4:03 بعد از ظهر

تهران – ایرنا – مطالعات نشان می‌دهد عفونت‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و سینوزیت در کودکان، احتمال ابتلا به آسم و مشکلات ریوی را در بزرگسالی افزایش می‌دهد.


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

تاریخ : 1396/06/29
ساعت : 5:40 بعد از ظهر

تهران- ایرنا- رئیس بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان گفت: افزایش وزن کودکان به طور متوسط بعد از دوسالگی نباید بیشتر از 2 کیلو در سال باشد زیرا افزایش بیش از این مقدار کودک را به سمت چاقی سوق می دهد که در دوران بلوغ افزایش خواهد یافت.


منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

تاریخ : 1396/06/29
ساعت : 7:22 بعد از ظهر


تبلیغات

همایش ملی زن و روابط عمومی

مراقبت کودمان باشیم


صفحه اصلی  |   درباره ما  |   خبرنامه  |   تماس با ما
تمامی حقوق این سایت متعلق به خبربانو میباشد.
google plus linkedin rss instagram Telgram
Design By Rahyaft